• اخبار و رویدادها


رانندگی ایمن در سفر

آمار کشته ها در تصادفات مخصوصا سفرهای نوروز در ایران بسیار بالا میباشد. کافی هست با رعایت این ۸ مورد به سلامت به خانه برگردیم.

لازم است بدانید ۶۲ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها ( یا مقصد سفر یا در برگشت به منزل ) اتفاق میافتد.

۸ نکته ساده رانندگی ایمن در سفر

۱ – اساساً به خودرو اعتماد نکنیم، حتی اگر بهترین خودرو را سوار هستیم. ماهیت خودرو هرگز قابل اعتماد نیست ؛ آنقدر غیرقابل اعتماد که تا کنون بسیاری از سرنشینانش را کشته است. غیر قابل اعتمادترین بخش خودرو هم، “ترمز” آن است که در سرعت های بالای ۹۰، کارایی آن به شدت پایین می آید.

۲ – با احتیاط و طمأنینه رانندگی کردن، نشانه انسان های متشخص است.

۳ – خط ممتد وسط جاده را کارشناسان راه که تخصصشان این است، بعد از بررسی های فنی در برخی نقاط جاده ترسیم کرده اند. از خط ممتد عبور نکنیم و سبقت غیرمجاز نگیریم.

۴ – موقع خواب آلودگی رانندگی نکنیم. خواب از همه ما قوی تر است. کمی استراحت در جای امنی در کنار جاده، بهترین حریف خواب آلودگی است.

۵ – ابلهانه ترین کار، کورس گذاشتن و کل کل کردن در جاده است. بگذاریم از ما سبقت بگیرند و بروند، جاده که ملک شخصی ما نیست.

۶ – به محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها که می رسیم یادمان باشد که ۶۲ درصد همه تصادفات در این محدوده رخ داده است.

۷ – بسیاری از تصادفات بر اثر بگومگوهای خانوادگی در داخل خودرو صورت گرفته است. حفظ آرامش راننده وظیفه حیاتی سرنشینان است.

۸ – کمربندی ایمنی تا کنون جان هزاران نفر را نجات داده است. حتماً به سرنشینان صندلی عقب هم توصیه کنیم کمربندهای ایمنی را ببندند.

 

تاریخ درج خبر: پنج شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٦  -  ساعت درج خبر: ٢٢:٤١  -  شماره خبر: ٥٧٨٨  -  تعداد بازدید: 796


خروج